16 grudnia 2012


girl, dziewczyna, kobieta, książka, woman, book, personal development, rozwój osobisty, cytaty
W tym krótkim wpisie przedstawię moje trzy najlepsze cytaty dotyczące rozwoju osobistego oraz zaproponuję Ci pewne motto, które powinno się stać Twoim największym motywatorem do działania. Przyznam Ci się, że jeżeli miałbym wskazać stwierdzenia, które miały największy wpływ na moje życie, to bez wątpienia podałbym to, co zostanie zaprezentowane poniżej. Zatem kto i co powiedział, co dało mi (i pewnie nie tylko mi!) kopa do działania? Oto oni i ich słowa!


1. Brian Tracy

brian tracy, rozwój osobisty, personal development, personal growth, cytaty, cytat
Na początek Brian Tracy. Każdy kto interesuje się rozwojem osobistym z pewnością go zna (lub przynajmniej powinien go znać). Człowiek ten osiągnął wiele rzeczy w swoim życiu i posiada wiele cennych doświadczeń. Dysponuje on niesamowitą wiedzą na temat rozwoju osobistego. Jedna z jego wypowiedzi brzmiała:

“Move out of your comfort zone. You can only grow if you are willing to feel awkward and uncomfortable when you try something new.”

Tłumacząc na polski: „Opuść swoją strefę komfortu. Możesz się rozwijać tylko wtedy, gdy jesteś gotów, by poczuć się niezręcznie i niekomfortowo, gdy próbujesz czegoś nowego”.

Cytat ten pokazuje jak ważne jest działanie człowieka. Nie ma rozwoju osobistego bez pokonywania kolejnych barier. Musisz coś zrobić, by iść do przodu. Twoją strefą komfortu może być na przykład komputer, wygodny fotel czy kuchnia. Boisz się opuścić te bezpieczne przystanie, co powoduje, że masz problemy z poznawaniem innych, regularnymi treningami na siłowni czy też zarabianiem pieniędzy.

Jeżeli w końcu wyjdziesz z ciepłego i przytulnego pokoju, by pobiegać na chłodny dzień, to bez wątpienia opuścisz swoją strefę komfortu. Mimo chłodu, będziesz biegał. To właśnie spowoduje, że ruszysz do przodu. Pamiętaj, że trening czyni mistrza, a rozwój osobisty to nieustanne pokonywanie kolejnych progów, kolejnych stref komfortu. Musisz to zrobić. W przeciwnym razie nic nie osiągniesz.

2. Elvis Presley

elvis presley, rozwój osobisty, personal development, personal growth, cytaty, cytat
Kolejny cytat należy do słynnego króla rock’n’rolla Elvisa Presleya, a pochodzi z jego utworu:

A little less conversation, a little more action please

W wolnym tłumaczeniu na polski: „Mniej gadania, a więcej działania”.

Po raz kolejny silnie zostało zaakcentowane, że należy działać, a nie gadać. Wielu ludzi, którzy stykają się z rozwojem osobistym ma tą samą „przypadłość”, że gromadzą oni setki gigabajtów materiałów na dysku, kupują książki, ale nie stosuję zawartych w nich rad. Chłoną niesamowicie wiedzę, ale nie wykorzystują jej w praktyce. Tak być nie może. Teoria rozwoju jest nieważna – ważne jest to, jak Ty możesz ją wykorzystać w praktyce.

Posłuchaj jak sam Elvis namawia do działania!


3. Albert Einstein

albert einstein, rozwój osobisty, cytat, cytaty, quotes, personal development, citations
Trzecim cytatem jest cytat rzekomo przypisywany Albertowi Einsteinowi (choć nie ma pewności, że to on jest jego twórcą).

“Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results.”

Tłumacząc na polski „Szaleństwo to robienie ciągle tych samych rzeczy w oczekiwaniu różnych rezultatów”.

Coś nie działa? Napraw to! Gdy nie idzie Ci w biznesie, nie masz żadnych wyników, a robisz ciągle te same rzeczy, to nie licz na to, że pewnego dnia w magiczny sposób się coś zmieni. Musisz po prostu zmienić swoje działanie, by coś osiągnąć. Twój blog nie zarabia, Twój ebook się nie sprzedaje itd. więc czas pomyśleć o rozwiązaniach tego problemu, zamiast się użalać lub nadal robić to samo w nadziei na cud.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak przestać odwlekać i podjąć w końcu działanie, to polecam Ci znakomity ebook o jakże znaczącym tytule Przestań odwlekać i zacznij działać znanego praktyka rozwoju osobistego Bartka Popiela. Mam nadzieję, że będzie to jedyny ebook, który będziesz musiał przeczytać, gdyż wierzę w to, że po jego przeczytaniu zmienisz swoje myślenie i przystąpisz do działania.

4. Moje motto

Na koniec chcę Ci zaprezentować, moje ulubione motto z rozwoju osobistego. Jest nim Bias for action, czyli nastawianie na działanie. Powtarzam, to wielokrotnie – nie czytanie, nie planowanie, nie oglądanie, nie słuchanie, ale DZIAŁANIE jest kluczowym czynnikiem sukcesu w rozwoju osobistym, biznesie i w każdej innej dziedzinie życia.

Aby Cię bardziej zmotywować do działania podaję Ci link to mojej osobistej tapety, którą mam na pulpicie komputera wraz z mottem BIAS FOR ACTION. Dzięki temu będziesz nieustannie pamiętał o tym, że masz działać, by się rozwijać.

POBIERZ MOTYWACYJNĄ TAPETĘ NA PULPIT

A jakie są Twoje ulubione cytaty na temat rozwoju osobistego? Jaki Twoim zdaniem jest kluczowy czynnik sukcesu? Napisz o tym w komentarzu!  


źródła zdjęć: wikipedia.org; AnnuskA - AnnA Theodora, flickr.com

5 PRZEŚLIJ KOMENTARZ:

 1. Cieszę się, że Ci się podobają ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cytat Briana Tracy'ego to kwintesencja rozwoju osobistego. Uczestniczyłam w jednym ze szkoleń Briana i polecam je gorąco każdej osobie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Briana Tracy'ego powinien przeczytać każdy - kopalnia wiedzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Basia - jakie książki polecasz konkretnie?

   Usuń

PAMIĘTAJ! Komentarze wulgarne, reklamowe i niezwiązane z tematem wpisu będą usuwane! Podpisuj się przynajmniej imieniem lub pseudonimem, jeżeli chcesz uzyskać odpowiedź!