7 października 2013

bbc polska, bbc poland, nauka angielskiego, polska sekcja, londyn

Na stronach brytyjskiego BBC można także dotrzeć do archiwalnych materiałów BBC Polska, które były publikowane przez tego nadawcę do roku 2005 (po tym roku sekcja polska w BBC, w wyniku reorganizacji, zakończyła swoją działalność). Na stronach tych jest bardzo duży dostęp do wielu świetnych i profesjonalnie przygotowanych audycji wspomagających naukę języka angielskiego.

Wszystko jest prowadzone w bardzo ciekawej formie, a dodatkowym atutem jest to, że dane problemy językowe są wyjaśniane w języku polskim. Można na przykład uczestniczyć w lekcjach, które przedstawiają sylwetki znanych osobistości mieszkających kiedyś w Londynie lub, np. uczyć się w przystępny sposób gramatyki słuchając piosenek. 

Niestety, jak już pisałem, od 2005 roku BBC nie wspiera sekcji polskiej i nowe materiały nie są dodawane. Możliwy jest jedynie dostęp do (olbrzymiego) archiwum. Z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie. 

bbc polska, bbc poland, nauka angielskiego


3 PRZEŚLIJ KOMENTARZ:

  1. na bbc zaglądałam często, ale o sekcji polskiej nic nie wiedziałam. fajna sprawa, na pewno skorzystam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Podobnie jak majajaj korzystałem ze stron BBC, ale nie wiedziałem o archiwum polskiej sekcji. Już sprawdziłem i korzystam z nich, dziękuję :)

    OdpowiedzUsuń

PAMIĘTAJ! Komentarze wulgarne, reklamowe i niezwiązane z tematem wpisu będą usuwane! Podpisuj się przynajmniej imieniem lub pseudonimem, jeżeli chcesz uzyskać odpowiedź!