6 października 2013


dziewczyna, kobieta, ruda, rude włosy, czerwone włosy

Znakomitym źródłem wiedzy na temat nauki języków mogą być blogi anglojęzyczne, w szczególności te, które poświęcone są nauce języka angielskiego (ale nie tylko one). Na tych blogach autorzy to praktycznie zawsze pasjonaci nauki języków, którzy opisują swoją przygodę z danym językiem, pokazują ciekawe metody na naukę i poza tym oferują większość swojej wiedzy zupełnie za darmo!

A to dla Ciebie dobra informacja. Podam Ci kilka blogów, które koniecznie musisz odwiedzić. To pozwoli Ci na rozwijanie Twoich umiejętności językowych (bo wszystkie te blogi są oczywiście prowadzone w języku angielskim) i jednocześnie uzyskasz wiele cennych porad na temat nauki języka (i nie tylko). Zatem zaczynamy. 

The Everyday Language Learner – ten blog jest zdecydowanie moim ulubionym blogiem na temat nauki języka obcego. Prowadzony jest przez poliglotę Aarona Myers’a. Przeczytałem na nim większość wpisów, które głównie opowiadają o pomaganiu ludziom w regularnej nauce języków obcych (nie tylko angielskiego). Na blogu znajdziesz wiele przydatnych, skutecznych narzędzi i metod na temat nauki języka. 

Lingua Trek – blog znanego w Polsce Amerykanina Davida Snopka. David jest amerykańskim przedsiębiorcą, nauczycielem oraz pasjonatem nauki języków obcych (w szczególności polskiego!). Na jego blogu znajdziesz porady dotyczące nauki języków oraz filmy i informacje o kulturze amerykańskiej i polskiej. 

The Mezzofanti Guild – blog prowadzony przez Donovan’a Nagel’a, którego wielką pasją jest nauka języków obcych. Donovan podróżuje po świecie i uczy się różnych języków. Na swoim blogu dzieli się różnymi poradami, które pomagają w nauce języka, niezależnie czy uczysz się go za granicą czy też w Twoim rodzinnym kraju. 

The Linguist On Language – blog Steve’a Kaufmanna – osoby, która potrafi rozmawiać w 12 językach (w mniejszym lub większym stopniu). Na blogu dzieli się on swoim wieloletnim doświadczeniem na temat nauki języków obcych oraz promuje swoje płatne produkty związanie z nauką. 

David Mansaray – czyli blog pasjonata nauki wszelakiej, w tym oczywiście nauki języków obcych. David zajmuje się m.in. nauką hiszpańskiego, japońskiego i włoskiego. Poza tym programuje strony internetowe, robi zdjęcia, nagrania video, tworzy muzykę i wiele innych rzeczy. 

Strategies In Language Learning – bloga prowadzi Andrew Weiler. Na blogu opisuje najlepsze sposoby na naukę oraz typowe problemy, które napotykają uczący się. Można tutaj znaleźć wiele użytecznych wskazówek. 

Mae’s Language Lounge – blog poligloty (a w zasadzie poliglotki), który w stopniu zaawansowanym potrafi mówić w 6 językach. Na blogu możesz przeczytać o jej przygodzie z nauką języków obcych, nowych projektach językowych oraz o radach ułatwiających naukę. 

Fluent In 3 Months – bloga Benny’ego Lewisa – irlandzkiego poligloty, który dzieli się swoją wiedzą na temat nauki języków. Ben podróżuje po świecie, poznaje kulturę innych krajów i przy tym uczy się języka obcego. Zobacz koniecznie film jak Benny mówi w różnych językach! 

BONUS - Blogi o biznesie: 

Smart Passive Income – blog Pat’a Flynn’a, który zarabia mnóstwo pieniędzy korzystając z potęgi Internetu. Na swoim blogu opisuje, w jaki sposób zarabiać w sieci i jakie metody stosować. Publikuje on także okresowe sprawozdania z tego, co zarobił w sieci. Innymi słowy mówiąc, zarabia dzięki pasywnemu dochodowi osiąganemu w sieci. 

John Chow – bloger, który zarabia w sieci pisząc o tym… jak zarabiać w sieci! John jest jednym z najlepszych ekspertów w swojej dziedzinie. Na jego blogu znajdziesz wiele użytecznych materiałów, które pokazują, w jaki sposób zarabiać w sieci i co należy robić, by podwyższyć swoje dochody online. 

Problogger – blog autorstwa Darren’a Rowse’a, który pisze na nim, w jaki sposób zarabiać pieniądze na blogowaniu. Początkowo blogowanie było jego pasją, a dziś stało się sposobem na życie. Blog jest dedykowany innym blogerom, którzy chcą poprawić swoje umiejętności blogerskie, zwiększyć dochody z bloga oraz położyć większy nacisk na jego promocję.


Autor zdjęcia: Marisa Vasquez, flickr.com

5 PRZEŚLIJ KOMENTARZ:

 1. Wielkie dzięki za ten post! Mam nadzieję, że dużo wyniosę z lektury tych blogów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także mam taką nadzieję. Pozdrawiam ;)

   Usuń
  2. Szukałam takich blogów - a tu mam cały spis. Wielkie dzięki:)

   Usuń
 2. Lista ciekawych blogów, których jeszcze nie znałem, dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń

PAMIĘTAJ! Komentarze wulgarne, reklamowe i niezwiązane z tematem wpisu będą usuwane! Podpisuj się przynajmniej imieniem lub pseudonimem, jeżeli chcesz uzyskać odpowiedź!