10 października 2013

zamek, góra, castle, wieża


Pisałem już o tym i powtórzę po raz wtóry – materiał, który wykorzystujesz do nauki musi być dla Ciebie na tyle interesujący, by się Tobie po pewnym czasie nie znudził. Musisz koniecznie sięgać po wysoce ciekawe materiały. Tak żebyś je bez reszty pochłaniał i nie myślał nawet o tym, że jest to nauka języka angielskiego. 

W moim przypadku jest to zdecydowanie nauka piosenek po angielsku. Uwielbiam to cudowne uczucie, kiedy jadąc samochodem czy też słuchając muzyki w domu czy klubie, rozumiem kompletnie cały tekst piosenki. Po tym jak zrozumiałem teksty niektórych piosenek, stały się one dla mnie jeszcze lepszymi utworami, a co do niektórych straciłem szacunek, a raczej do ich wykonawców. 

Jak widzisz umiejętności językowe znacznie poszerzają granicę naszego umysłu. Człowiek staje się zupełnie otwarty na to co inne, nowe i do tej pory nieznane. Dlatego też przestrzegam przed nauką z podręczników przygotowywanych przez lingwistów. Tam zazwyczaj materiały są koszmarnie nudne, powtarzalne i oderwane od rzeczywistości. Nie mówię, że tak jest w każdej książce, bo czasami można tam znaleźć także użyteczne teksty. 

W dzisiejszym świecie nic jednak nie zastąpi nauki przy pomocy komputera, gdyż tam możesz stosować wiele narzędzi i stron internetowych, które znacznie przyspieszają naukę języka angielskiego. A jest wiele takich darmowych stron, co pokazałem na przykładzie tego bloga.

Jeżeli chcesz się nauczyć dobrze słówek w języku angielskim to polecam Ci książkę Pawła Sygnowskiego Angielskie Słówka. Jest tam zaprezentowana dość ciekawa metoda nauki, którą myślę, że warto przetestować, jeżeli do tej pory inne metody Cię zawiodły. 


Autor zdjęcia: NSgsus, flickr.com

0 PRZEŚLIJ KOMENTARZ:

Prześlij komentarz

PAMIĘTAJ! Komentarze wulgarne, reklamowe i niezwiązane z tematem wpisu będą usuwane! Podpisuj się przynajmniej imieniem lub pseudonimem, jeżeli chcesz uzyskać odpowiedź!