8 października 2013

motywacja, Mount Shasta, góra, szczyt, zdobycie, wejscie, california

Poznałeś już wszystkie znane mi metody nauki języka angielskiego. Prawie wszystkie z nich to metody darmowe, na które nie musisz wydać ani złotówki. Jednakże by odnieść sukces w nauce, musisz spełnić kilka najważniejszych warunków, bez których ciągle będziesz tkwił w tym samym martwym punkcie. Innymi słowy mówiąc, dowiesz się za chwilę, jakie są kluczowe elementy, które przybliżą Cię do sukcesu. Tak więc zaczynamy. 

Motywacja w nauce języka jest jedną z najważniejszych rzeczy. Bez motywacji wiele nie osiągniesz. Jej posiadanie jest konieczne, by się nie wypalić. Często tak się dzieje w przypadku nauki niszowych języków, np. szwedzkiego czy suahili. Ktoś odczuł to wielkie „WOW” na początku, chłonął materiały edukacyjne, ale po pewnym czasie jego energia słabła, aż w końcu zaprzestał nauki tego języka. Dlaczego tak się stało? Ano dlatego, że zabrakło motywacji. 

Być może osoba ta rozpoczęła naukę szwedzkiego pod wpływem pobytu wakacyjnego w Szwecji. Zainteresowała się ona tamtejszą kulturą i językiem. Po przyjeździe do kraju rozpoczęła naukę szwedzkiego. Jednakże im czas dalej mijał, tym bardziej traciła ona zapał do nauki i po sześciu miesiącach całkowicie z niej zrezygnowała. Nie miała już po prostu żadnego powodu, by odwiedzać Szwecję i rozmawiać w tamtejszym języku. 

Nie powinno tak być w przypadku angielskiego. Angielski to nie jest język niszowy i na pewno nie będzie w Twoim życiu takiego momentu, że wyda Ci się on zwyczajnie zbędny. Popatrz na otaczający nas świat. Angielski jest używany niemal wszędzie. Mnóstwo zapożyczeń językowych z angielskiego pojawia się w naszym rodzimym języku. Język angielski „trąbi” na nas z ekranów telewizorów, w radiu i w Internecie. Jest wszędzie. Nie da się zatrzymać jego pochodu. 

Angielski to także język międzynarodowego biznesu. To wszystko, co napisałem powyżej, powinno być właśnie motywacją do nauki języka angielskiego przez Ciebie. Chociażby słuchanie piosenek w popularnych stacjach radiowych. Tam większość piosenek jest w języku angielskim, a Ty być może zawsze chciałeś je zrozumieć, ale Twój niski poziom języka lub jego całkowity brak uniemożliwiał Ci to. Właśnie to powinno być dla Ciebie silną motywacją do nauki. 

Inną bardzo silną motywacją może być chęć zarabiania większej ilości pieniędzy. Pomyśl ile więcej mógłbyś zarabiać znając angielski w stopniu umożliwiającym prowadzenie interesów. Podejrzewam, że dużo, dużo więcej. Znajomość języka angielskiego jest dziś szeroko wymagana przez wszystkich pracodawców w całej Polsce. Znając ten język, zwiększasz znacząco swoje szanse na zatrudnienie lub podwyżkę wynagrodzenia. 

Motywacją może być także chęć podróżowania. Jeżeli zawsze marzyła Ci się podróż życia, ale nie miałeś zbyt wiele odwagi, by tego dokonać, to przyczyną tego był zapewne brak umiejętności językowych, czyli de facto brak znajomości języka angielskiego, w którym to mógłbyś się dogadać na całym świecie bez większych problemów. Naucz się angielskiego na poziomie komunikatywnym i zacznij podróżować po całym globie.

Jeżeli chcesz się nauczyć dobrze słówek w języku angielskim to polecam Ci książkę Pawła Sygnowskiego Angielskie Słówka. Jest tam zaprezentowana dość ciekawa metoda nauki, którą myślę, że warto przetestować, jeżeli do tej pory inne metody Cię zawiodły. 


Autor zdjęcia: Darcy McCarty, flickr.com

1 PRZEŚLIJ KOMENTARZ:

  1. Motywacja do nauki jest bardzo ważna. Dla mnie motywacją do nauki angielskiego była pasja podróżowania, bez znajomości języka angielskiego podróżowanie było trudne.:)

    OdpowiedzUsuń

PAMIĘTAJ! Komentarze wulgarne, reklamowe i niezwiązane z tematem wpisu będą usuwane! Podpisuj się przynajmniej imieniem lub pseudonimem, jeżeli chcesz uzyskać odpowiedź!