2 października 2013

girl, woman, kobieta, dziewczyna, sluchawki, headphones, skype


Najlepszą formą nauki jest bez wątpienia rozmowa z native speakerem lub osobą, która bardzo dobrze zna język angielski. Jednakże taka rozmowa może być problemem dla osób mieszkających w naszym kraju. 

Powiedzmy sobie szczerze, że Polska nie jest zbyt atrakcyjnym miejscem dla użytkowników języka angielskiego i bardzo trudno trafić na kompetentną osobę, która potrafiłaby rozmawiać w języku angielskim na tyle dobrze, by pomóc nam w nauce (oczywiście mam na myśli tą darmową pomoc). 

Problem ten jest bardzo widoczny, w szczególności jeżeli mieszkasz w małym mieście lub na wsi. By temu zaradzić można wykorzystać komunikator Skype do rozmowy z obcokrajowcami w języku angielskim. Od razu mówię, że ja z tej metody nie korzystałem, ale znam ludzi, którzy to robili i bardzo chwalili sobie taką możliwość. Dlaczego nie korzystałem? 

Ano dlatego, że preferuję rozmowę bezpośrednią. W moim przekonaniu rozmowa, zwłaszcza w obcym języku, podczas jego nauki poprzez komunikator elektroniczny, może powodować pewne zniekształcenia tych informacji, które chcemy przekazać. Powtórzę po raz kolejny. Wolę spotkania na żywo i taką formę rozmowy. 

Podam Ci kilka stron na których możesz szukać partnerów do rozmowy. Nie korzystałem z nich osobiście, ale w Internecie można znaleźć mnóstwo zadowolonych osób, które korzystają z tychże portali. Są to: 


Autor zdjęcia: myheiumu, flickr.com

3 PRZEŚLIJ KOMENTARZ:

 1. dodałabym do listy jeszcze Interpals :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki za wspomnienie! czy korzystasz z tego portalu? Jakie wrażenia?

   Usuń
 2. Korzystałam z tego serwisu, wrażenia jak najbardziej pozytywne.

  OdpowiedzUsuń

PAMIĘTAJ! Komentarze wulgarne, reklamowe i niezwiązane z tematem wpisu będą usuwane! Podpisuj się przynajmniej imieniem lub pseudonimem, jeżeli chcesz uzyskać odpowiedź!