3 kwietnia 2014


Jakiś czas temu przeczytałem książkę Bartosza Nosiadka "Zarabianie prawdziwych pieniędzy". Osoba ta zajmuje się obecnie głównie inwestowaniem na rynku nieruchomości (dlatego polecam jej wykład na temat tego typu inwestycji). Książka robi bardzo dobre wrażenie. Opowiada ona historię osoby, która od człowieka, który rozwoził węgiel w czasach szkoły średniej, poprzez pracę w korporacji, aż do przedsiębiorcy i inwestora. Co najlepsze Bartosz jest ciągle młodym człowiekiem.

Książkę polecam osobom, które chcą zacząć działać w poważnym biznesie (dlatego sam ją przeczytałem) lub, które prowadzą już interesy i lubią przeczytać historie innych ludzi sukcesu. Z takiej książki, jak z każdego nowego doświadczenia, można zawsze wyciągnąć coś dla siebie. Jest tutaj zarówno wiedza praktyczna jak i solidna podbudowa psychologiczna. Zobaczysz jak powinien myśleć przedsiębiorca i jakie cechy charakteru powinien w sobie kształtować. 

Książkę można znaleźć tutaj, a ja tymczasem zająłem się wyborem najlepszych cytatów z tego opracowania. Oto i one.

1. Szczerość

Jeżeli chcesz coś osiągnąć, musisz być naturalny, musisz być sobą i wolno Ci wykorzystać tylko i wyłącznie jedną, ale za to najmocniejszą strategię manipulacji — szczerość. Po czasie zauważysz, że mówienie klientowi prawdy zawsze się opłaca. Kiedy dzwonisz do klienta, by umówić się na spotkanie, nie myśl o tym, że zlepek sztucznych zdań lub jakaś magiczna formuła przekonają go do zawarcia z Tobą bliższej znajomości. Mów prawdę, rozmawiaj z klientem normalnie, nie próbuj nim manipulować. 

2. Zasady rozmowy telefonicznej z klientem

W dzwonieniu (do klienta) ważne jest, abyś: 
1. Był sobą. 
2. Nie manipulował ludźmi. 
3. Był szczery. 
4. Szanował klienta i jego czas. 
5. Uśmiechał się do słuchawki. 
6. Dobrze myślał o swoim rozmówcy. 
7. Nie posługiwał się gotowym skryptem rozmowy, tylko mówił własnymi słowami. 
8. Mów klientowi, co będzie miał ze spotkania z Tobą. 

3. Bezpieczeństwo jest przeciwieństwem wolności

Dzięki swoim obserwacjom dochodzę do wniosku, że im bardziej pragniesz pracy, tym masz mniej pieniędzy. Strach przed utratą stałej pensji powoduje, że nie masz czasu i siły na działania, które doprowadziłyby Cię do wolności finansowej. Im dłużej tkwisz w tym strachu, tym bardziej bezradnym się stajesz. Strach jest najsilniejszą ze znanych ludzkości emocji.

4. Pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie robisz tylko raz, później będziesz czerpać z niego korzyści albo będziesz walczyć z negatywnym wizerunkiem, który zapadł w pamięć Twoim współpracownikom.


Autor zdjęcia: Olivier Cabaret, flickr.com

1 PRZEŚLIJ KOMENTARZ:

  1. "Strach przed utratą stałej pensji powoduje, że nie masz czasu i siły na działania, które doprowadziłyby Cię do wolności finansowej. " - zgadzam sie z tym stwierdzeniem, najgorsze że to jest to coś co najbardziej nas blokuje :(

    OdpowiedzUsuń

PAMIĘTAJ! Komentarze wulgarne, reklamowe i niezwiązane z tematem wpisu będą usuwane! Podpisuj się przynajmniej imieniem lub pseudonimem, jeżeli chcesz uzyskać odpowiedź!