16 czerwca 2014


Dochód pasywny jest to dochód, który uzyskujesz wtedy, gdy nawet nie pracujesz. Np. jeżeli pracujesz na budowie, to zarabiasz tylko wtedy gdy tam pracujesz. Gdy masz np. stronę z reklamami to zarabiasz także wtedy gdy jeździsz np. na rowerze. 

Ktoś klika w Twoją reklamę właśnie wtedy gdy podziwiasz widoki ze swojego bicykla. Każdy powinien dążyć do tworzenia dochodu pasywnego. Bo przecież chodzi o to, aby się nie narobić, a mimo wszystko zarobić. Podam Ci kilka przykładów takiego dochodu, które możesz próbować wykorzystać u siebie. 


1. Wynajem nieruchomości - to piękna sprawa szczególnie gdy dostaliśmy w spadku lub w prezencie mieszkanie lub jakiś garaż, który jest naszym dodatkowym lokum. W przeciwnym razie musisz mieć dużo pieniędzy z innych źródeł i nie jest to dobry sposób na początek naszego biznesu. Kupno nieruchomości jest niesamowicie drogie. 

Możemy je wynająć i tym samym pobierać stały czynsz, lecz musimy pamiętać o tym że dobrze by było mieć jakieś oszczędności na wypadek nagłego remontu, czy też niespodziewanej wyprowadzki się lokatorów. 

Wynajem gruntu pod uprawę - dobry sposób. Masz dużo bardziej spokojną głowę niż jakbyś miał wynajmować mieszkania dla lokatorów. W umowie pisz, że chcesz pieniądze za wynajem niezależnie od tego, czy rolnik zbierze plon czy nie. Przecież Ty chcesz zarobić, więc dlaczego masz ponosić konsekwencje klęsk żywiołowych?

2. Wydanie albumu muzycznego - niby też sposób, ale mało kto z niego skorzysta. 

3. Wydanie własnego info-produktu - w dobie internetu, rzetelna informacja, jest na wagę złota. W sieci mamy ogromna ilość informacji, która jest słabej jakości lub działająca zupełnie na naszą niekorzyść. Nikt nie ma czasu na przeszukiwanie internetu i odsiewanie plewu od ziarna.

Dlatego jeśli ktoś chce się czegoś nauczyć lub rozwiązać swój problem, sięga po wartościową wiedzę, którą może znaleźć w e-booku lub video kursach, których i ty możesz się stać się autorem. Wystarczy zdobyć trochę wiedzy, przetestować ją i możesz śmiało zrobić własny kurs internetowy. 

Ja też zrobię kiedyś taki kurs, z dziedziny finansów, inwestycji lub rozwoju. Będzie w formie ebooka czy też video lub audiobooka. Ale i tak najlepsze są szkolenia stacjonarne, bo na nich się zarabia najwięcej. 

4. MLM (Multi Level Marketing) - normalnie nie polecam, ale jak ktoś lubi tracić czas lub naprawdę jest zawzięty i nie przerażą go nieustanne porażki i marnotrawstwo czasu i pieniędzy to zachęcam.

5. Odsetki z lokaty bankowej - Jest to najpopularniejszy sposób na uzyskiwanie pasywnego dochodu, jednocześnie najmniej atrakcyjny dla inwestora, bo przynosi śmieszne zyski. Żeby żyć z tego na jakimkolwiek poziomie to należałoby mieć minimum 0,5 mln złotych na lokatach. 

6. Renta, Emerytura - ktoś kiedyś podał taki przykład dochodu pasywnego, ale on jest dla mnie bez sensu, więc go w ogóle nie rozważaj. 

7. Zautomatyzowany płatny serwis internetowy - Jeśli uda nam się stworzyć własny serwis, który będzie przyciągał grupę zainteresowanych ludzi. Możemy zarabiać na abonamencie do tego serwisu lub na reklamach Google AdSense i innych. 

Jest to jeden z najbardziej sensownych pomysłów na dochód pasywny. Jednak na początku trzeba pozycjonować ten serwis w wyszukiwarce oraz zdobyć czytelników. Nie jest to prosty sposób, raczej dla zaawansowanych. 

8. Programy partnerskie - Gdy posiadamy własny produkt (np. e-book, czy video kurs) możemy odstąpić pewien procent w zamian za polecanie i sprzedawanie go innym. Im wyższa prowizja dla partnera polecającego twój produkt, tym chętniej będą oni te produkty promowali. W ten sposób można też sprzedawać np. szkolenia stacjonarne. 

9. Fundusze inwestycyjne, akcje, dochody z dywidend - można z tego żyć, ale trzeba mieć solidną wiedzę i kapitał na start. 

Przeczytaj także mój inny artykuł: Dochód pasywny i jego źródła. 

Nastaw się na ciężką pracę, przygotuj na porażki, bądź wytrwały. Jeśli chcesz bezpiecznej i pewnej drogi – wróć na etat i zapomnij o dochodzie pasywnym. Jeśli boisz się wyzwać, niepewności i chcesz chodzić wydeptanymi, sprawdzonymi ścieżkami wolność finansowa nie jest dla ciebie. To nagroda tylko dla ludzie kreatywnych i odważnych, nie dla każdego.


4 PRZEŚLIJ KOMENTARZ:

 1. Osobiście uważam, że dochód pasywny jest często mylony z automatyzacją biznesu. Prawda jest taka, że do takiego mieszkania trzeba się raz na jakiś czas przejść, chociażby sprawdzić skrzynkę czy stan lokalu. To samo się tyczy stron internetowych - wymagają one naszego poświęcenia nawet po ich stworzeniu.

  Leon.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co innego przejść się raz na jakiś czas do mieszkania, a co innego siedzieć w biurze 8 godzin dzień w dzień.. Ale nawet i do obsługi mieszkania możesz zatrudnić odpowiednią osobę, która będzie zarządzać nieruchomościami i wówczas nie musisz sprawdzać skrzynek i stanu lokalu. Dochód pasywny na 100%.

   Usuń
 2. Większość tych sposóbów nie ma sensu bo w sumie żeby co kolwiek zaoszczędzić na lokacie trzeba mieć już jakąś pożądną sume a zwykły człowiek raczej takiej nie ma . Wydanie albumu też nie wróży sukcesu z kilku powodów a) trzeba potrafić śpiewać b) trzeba sie przebić to tylko nie które czynniki . Ale w sumie lepsze to niz siedzenie w domu i kwiczenie że się nie da

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej działać, niż narzekać !!!!

   Usuń

PAMIĘTAJ! Komentarze wulgarne, reklamowe i niezwiązane z tematem wpisu będą usuwane! Podpisuj się przynajmniej imieniem lub pseudonimem, jeżeli chcesz uzyskać odpowiedź!